Deska tarasowa/kompozytowa

Unikalna struktura materiału, z którego wykonane są elementy kompozytowe umożliwia stosowanie go w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą. Nie są przy tym wymagane czynności pielęgnacyjne, impregnowanie, malowanie. Kompozyt doskonale zachowuje parametry geometryczne, nie odkształca się pod wpływem czynników atmosferycznych.

Deska kompozytowa to nowoczesna technologia wykonania desek, oparta na kompozycie drewnianym, którego walory estetyczne i praktyczne są nie do przecenienia. Deska kompozytowa znajduje zastosowanie w budowie tarasów i ogrodzeń. Ze względu na wysoką odporność stanowi dobry materiał do budowy konstrukcji znajdujących się przez cały rok na zewnątrz.
Jej główne walory opierają się na wykorzystaniu nowoczesnej technologii do produkcji estetycznego i trwałego materiału.


Technologia: kompozyt jest materiałem wytworzonym z przynajmniej dwóch komponentów. Z założenia posiada właściwości lepsze od swoich składowych. Na kompozyt drewna składają się równe proporcje mączki drzewnej i PVC. W procesie produkcji profili WPC (wood plastic composite) tworzywo łączy się z włóknami drewna i wiąże z nimi w trwały sposób.

Materiał: dzięki takiej technologii powstaje materiał o solidnym i estetycznym wyglądzie drewna, mający jednocześnie pożądane właściwości tworzyw sztucznych. Design imitujący naturalne drewno, dopełnia wyjątkowa trwałość, która sprawia, że komfort użytkowania nie ulega pogorszeniu przez wiele lat.


Korzyści płynące z zastosowania kompozytu:
Wygoda: kompozyt nie wymaga zabiegów konserwacyjnych i serwisowych. Jest materiałem trwałym, odpornym na ścieranie, na słoną wodę oraz chlor. Nie szkodzą mu niekorzystne warunki atmosferyczne, jest odporny na biologiczne procesy rozkładu. Nie wymaga pracochłonnych czynności pielęgnacyjnych.
Zachowanie zasobów naturalnych: jest to materiał przyjazny dla środowiska. W skład kompozytu wchodzi tworzywo polimerowe oraz mączka drzewna. Ta ostatnia jest mieszkanką pyłu drzewnego pochodzącego z lasów liściastych oraz iglastych. Powstały z połączenia tych składników kompozyt w 100 procentach nadaje się do powtórnego przetworzenia.
Bezpieczeństwo: materiał nie zawiera ołowiu, w porównaniu z drewnem jest trudno zapalny. Nie nagrzewa się, jest neutralny dla alergików. Zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.
Wysoki standard: materiał nie gnije, nie wypacza się, nie pęka pod wpływem działania temperatury. Nie jest także podatny na działanie pleśni, innych grzybów czy szkodników.  Dzięki tym cechom, przez lata możemy cieszyć się niezmiennością formy i estetyki.
Gwarancja: na produkt udzielana jest 25-letnia gwarancja.

BLOK ULTRASHIELD
BLOK TIMBERNESS
BLOK GAMRAT